Xiaomi, OLED ekran bileşeni üretimine adım atıyor

Xiaomi, OLED malzemeleri üzerine araştırma ve geliştirme yapmak üzere Lumilan ile ortaklık kurdu. Lumilan, yeni OLED malzemelerinin araştırma, geliştirme, üretim, satış ve servis konularında uzmanlaşmış bir şirket. Bu iş birliği ile Xiaomi, OLED ekran teknolojisindeki temel malzemeler üzerinde çalışmayı hedefliyor. Ancak şu an için Xiaomi’nin son ürünü veya ekran panellerini kendisi üretmesi beklenmiyor.

Xiaomi ve Lumilan’ın bu ortak girişimi, ekran teknolojisini daha da ileriye taşımayı amaçlıyor. Günümüzde BOE gibi birçok ekran üreticisi, giderek daha parlak hale gelen mükemmel OLED paneller üretiyor. Temel teknolojilere yapılan bu yatırım, birtakım sınırlamaların üstesinden gelinmesine ve son ürünün daha da iyileştirilmesine katkıda bulunabilir.

Xiaomi, OLED ekran bileşeni üretimine adım atıyor

Xiaomi, bu amaca hizmet etmek üzere Çin’in endüstriyel merkezlerinden Ningbo’da “Xiaomi-Lumilan OLED Ana Malzemeler ve Cihazlar Ortak Laboratuvarı”nı kurdu. Laboratuvarın açılış töreninde konuşan Xiaomi’nin mobil telefon ekran ve dokunmatik departmanı genel müdürü Wu Cangzhi, Xiaomi’nin yeni on yılda temel çekirdek teknolojiler üzerine büyük yatırımlar yaparak küresel lider olma hedefinde olduğunu belirtti. Cangzhi, bu son gelişme ile Xiaomi’nin ekran malzemeleri alanındaki temel teknolojisini pekiştirmeyi umduğunu ifade etti. Ayrıca, Lumilan ile yapılan bu ortak girişimin OLED endüstrisinin zorluklarına odaklanacağını ve ekran ürünlerinin performansını iyileştirmeyi hedefleyeceğini vurguladı.

Lumilan’ın başkanı ise, Lumilan’ın Xiaomi ile yakın iş birliği içinde olacağını ve Xiaomi-Lumilan OLED ana malzemeler ve cihazlar ortak laboratuvarı’ndan başlayarak OLED ekran endüstrisindeki mevcut teknolojik engellerin üstesinden gelmeyi hedeflediklerini belirtti. Bu iş birliği ile iki şirketin, ekran teknolojisinde yeni ufuklar açmayı hedeflediği anlaşılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x